Ср, 17.07.2019, 01:19
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта » Комп'ютерні технології

Шпига П.С. Міжнародні комунікації: Конспект лекцій.
Розкрито загальні поняття комунікації, показано її роль у сучасному суспільстві. Наведено основні моделі комунікації, пов'язані з аргументацією, а також методи комунікативного аналізу. Описано політичний і етикетний види дискурсу. Визначено статус інформаційного простору. Проаналізовано особливості міжнародних комунікацій, визначено їх зв'язок з культурою.

Становлення незалежності України, модернізаційні політичні процеси, глобалізація всього суспільного життя гостро поставили на порядок денний питання пізнання закономірностей міжнародних комунікацій як інструменту збереження державності й покращання іміджу України на міжнародній арені. Це питання є актуальним не тільки для спеціалістів у галузі масових комунікацій, але й для кадрових міжнародників.
Комунікація стала однією з центральних складових сучасного суспільства. Статус держави, організації визначається нині не тільки економічними показниками, але й її статусом у міжнародному інформаційному просторі. Сучасне суспільство вийшло на такий етап своєї організації, який вимагає досконаліших процесів як внутрішньої, так і зовнішньої координації. І чим більше розвинута держава, тим міцніша її залежність від інформаційних процесів та технологій.
В інформаційно-технологічній сфері паралельно з об’єктивними благами, які вона дає людству, виникли принципово нові загрози для держав, організацій та окремих громадян. Порушено баланс сил у міжнародному просторі. Обговорюються питання заборони інформаційних війн. Як ніколи актуальною стала проблема інформаційної безпеки, що ґрунтується на фактичній залежності всіх сфер життєдіяльності суспільства й держави від надійного функціонування інформаційних і телекомунікаційних систем, технологій і засобів. Зростає загроза деформації національних культур.
Значний вплив на міжнародні відносини справляє масова комунікація. Цей вид комунікації принципово змінив інформаційну ситуацію в усіх країнах світу, надавши можливість жити єдиним життям не лише окремій державі, а й людству загалом. Світ стає інформаційно єдиною структурою, залишаючись соціально різним. Підтримує цю інформаційну єдність зростання прошарку населення, що бере участь у міжнародних контактах.
Інформаційний простір України протягом останніх років також зазнав значних кількісних та якісних змін. Помітно збільшилась кількість періодичних видань: на кінець 2003 року в Україні зареєстровано та перереєстровано понад 17 тисяч видань (станом на 2002 рік таких в Україні нараховувалося 15336).  Щодо цільового призначення загальнодержавних друкованих ЗМІ, то найбільше маємо інформаційних і загальнополітичних видань. Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення до єдиного реєстру внесено понад 800 телерадіоорганізацій, 28 з яких є державними. За даними Державного комітету з питань телебачення й радіомовлення України частка недержавного сектора телебачення і радіомовлення в телерадіоінфомаційному просторі України перевищує 96%, і лише 4% належать державним мовникам.
Таким чином, збільшення кількості газет і журналів, створення нових каналів телебачення свідчать про розширення джерел отримання інформації громадянами та розвиток медіа-бізнесу. Водночас, збільшення кількості підвищує конкуренцію, а це впливає на якісні зміни в медійному просторі.
Щоб вижити, людство повинне виробити нове політичне мислення, новий погляд на відносини людини з людиною, держави з державою. Відкриваються нові можливості розширення діалогу, співробітництва й взаєморозуміння між державами. Без такого співробітництва не вирішити глобальних проблем сучасності. Міжнародна комунікація має пряме відношення до всіх цих проблем і сама може розглядатися як одна з найважливіших глобальних проблем.
За роки незалежності в Україні видано низку монографій, підручників, посібників, які висвітлюють проблеми комунікацій, видаються журнали: „Корреспондент”, „Нова безпека: Український журнал про міжнародну політику”, „Вісник Київського міжнародного університету: Серія Міжнародні відносини”,  „Системні дослідження та інформаційні технології = System research & information technologies”, „Світ комунікації”, „Український монітор: Зовнішня та безпекова політика”, збірники: „Дослідження світової політики”, „Інформаційно-аналітичне видання УНЦПД (UCIPR)” та інші. Серед монографій і підручників передусім слід назвати:
Зернецька О.В. Глобальний розвиток систем масової комунікації і міжнародних відносин. – К.: Освіта, 1999. – 351 с.
Іванов В.Ф., Мелещенко О.К. Сучасні комп’ютерні технології і засоби масової комунікації: аспекти застосування. – К.: ІЗМН, 1996. – 180 с.
Почепцов Г.Г. Коммуникационные технологии ХХ века. – К.: Ваклер, 2001. – 352 с.
Почепцов Г.Г. Теорія комунікації. – К.: Київський університет, 1999. – 308 c.
Почепцов Г.Г. Теория коммуникации. – К.: Ваклер, 2001. – 656 c.
В цих книгах висвітлюються окремі питання міжнародних комунікації. В той же час виникла потреба в підручнику, який би зібрав разом розрізнені знання в компактній, зручній для студентів формі. При написанні підручника використано напрацювання зарубіжних і вітчизняних учених, фактичний матеріал, історичні джерела.
Безумовно, не всі теми посібника розкриті однаково глибоко. Це зумовлено тим, що посібник є першим із цього напрямку і має винятково конспективний характер.
Автор буде вдячний за зауваження та пропозиції щодо посібника.

Зміст

Вступ                                          .  .   .  .  .  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .   3
Тема 1. Комунікація та її роль у міжнародних відносинах           .    .   .   6
Тема 2. Основні моделі комунікації                      . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
Тема 3. Методи комунікативного аналізу                . . . . . . . . . . . . . . . . 23
Тема 4. Комунікативні дискурси                        . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  29
Тема 5. Комунікативні процеси та технології                . . . . . . . . . . . .  34
Тема 6. Особливості міжнародних комунікацій               . . . . . . . . . . . . 39
Тема 7. Культура й комунікація                          . . . . . . . . . . . . . . . . . .  48
Тема  8. Новітні інформаційні технології у міжнародній комунікації. . . 53
Тема  9. Інформаційні конфлікти й комунікація              . . . . . . . . . . . . 65
Тема 10. Технічні аспекти міжнародних комунікацій             . . . . . . . . 74
Телекомунікаційні  терміни                       . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 80
Додатки                                     . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 82
Література                                   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  90

Основні поняття.
 Джерело: http://Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського
Категорія: Комп'ютерні технології | Додав: Piters (19.09.2009) W
Переглядів: 3781 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz