Вт, 19.03.2024, 11:34
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту
Категорії розділу
Культура [56]Наука [33]
Наукові досягнення
Освіта [63]
Новини освіти
Туризм [16]
Цікаві місця, враження, рекомендації
Комп'ютер [37]
Все що стосується комп'ютерів
Різне [86]
Всяка всячина
Курйози [15]
Незвичайне
Україна [79]
Досягнення, цікавинки
Економіка [71]
Новини економіки України та закордону
Здоров’я [36]
Здоров’я, життя, лікування ...
Новини сайту [44]
Новини сайту "Зерна"
Зарубіжні новини [31]
Політика [136]Київ [15]
Київські новини
Спорт [32]Земля, екологія. [9]
Держава [0]

Postati

Постаті

Федір Іванович Шміт - видатний історик і теоретик мистецтва, академік АН УРСР.
Блискучий знавець античного мистецтва Візантії, епохи Відродження, визнаний авторитет російсько-візантійської мистецтвознавчої школи. У харківський період своєї діяльності створив теорію циклічного розвитку мистецтва, яка принесла йому широку популярність. Досліджував психологію образотворчого мистецтва, музеєзнавство, історію мистецтва України, проблеми охорони пам'яток мистецтва та старовини.
Народився Ф.І.Шміт у Петербурзі, в сім'ї поважного чиновника Іогана Шмідта. Мати - Марія Карлівна - походила із сім'ї обрусілих німців. Вдома розмовляли тільки німецькою. Восьмирічного Федора віддали в класичну гімназію св. Катерини, яку він успішно закінчив у 1894 р.
З 1 липня 1901 року Ф.І.Шміт стає професорським стипендіатом у Російському археологічному інституті. Директор Ф.І.Успенський доручає йому вивчення видатної пам'ятки пізнього візантійського мистецтва - церкви Спасителя монастиря Хори в Константинополі, всесвітньо відомого під назвою Кахріе-Джамі - зі збереженими в ньому фресками і мозаїками ХІV ст.
Робота над дисертацією вимагала опанування величезного зібрання візантійських рукописів, ікон і предметів декоративно-прикладного мистецтва, що збереглося у монастирському комплексі на горі Афон (Греція), а також ознайомлення з життям і побутом монастирських мешканців. Результатом півторамісячної праці явились цінні начерки із "Жития игуменов монастыря Хоры", що лягли в основу майбутньої книги про Кахріе-Джамі і окремо виданого каталогу рукописів Ватопедського монастиря на Афоні. До закінчення терміну стипендіатства (1903 р.) з'являється і солідна публікація - "Мозаїки і фрески Кахріе-Джамі", надрукована у восьмому випуску "Известий Русского археологического института в Константинополе" за 1903 р. Ця стаття свідчила про успішне виконання програми навчання, що давало право цілий рік мандрувати дорогами колишньої Візантійської імперії для всебічного ознайомлення в культурних центрах зі збереженими пам'ятками візантійського мистецтва. Цього разу Шміт побував у Салониках, Смирні, Афінах, Дельфах, Коринфі, Мікенах, Тарінфі, Аргосі, пройшов пішки від Навпилії до Олімпії, відвідав при цьому Егину, Спарту, Містру. Потім заїхав на о.Корфу, звідки направився в Італію. Декілька днів присвятив роботі в Помпеї, більше двох місяців жив у Римі, працював у бібліотеках ...
Джерела.
Булгак О. В. 3 ТРАВНЯ. ІСТОРИК МИСТЕЦТВА. До 125-річчя від дня народження Ф.І.Шміта (1877-19371)/ Календар знаменних і пам'ятних дат, № 2, 2002
С.И. Побожий Из истории украинского искусствознания. Феномен харьковской университетской школы искусствознания
Шмит Ф. Законы истории: Введение к курсу всеобщей истории искусства. — Вып. І. — Х., 1916.
Афанасьев В. А. Федор Иванович Шмит. — К., 1989.
Шмит Ф. И. Искусство. Основные проблемы теории и истории. — Л., 1925.
Шмит Ф. И. Исккусство, его психология, его стилистика, его эволюция. — Х., 1919.


Юрій Іллєнко - відомий український кінорежисер, оператор і сценарист.
Cвітову славу Іллєнкові принесла операторська робота в фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1964 р.). Знаковою в долі кіномайстра стала стрічка «Білий птах із чорною ознакою», яку знято за сценарієм Івана Миколайчука. У творчому списку кіноробіт Юрія Герасимовича: «Свято печеної картоплі», «Лісова пісня. Мавка», «Легенда про княгиню Ольгу», «Лебедине озеро. Зона». Він був автором лібрето балетів «Прометей» і «Ольга», роману-сценарію «Агасфер. Хроніка другого пришестя Христа». Завідував кафедрою кінорежисури в Київському національному університеті театру, кіно й телебачення ім. Карпенка-Карого. За документальний фільм «Параджанов. Партитура Христа до-мажор» 1994 р. отримав Диплом МКФ «Золотий витязь» у Югославії. А останньою роботою Іллєнка як режисера став резонансний фільм «Молитва за гетьмана Мазепу». З газети "День"
Член Політради ВО "Свобода". Статті: Війна і свобода. Ірина Фаріон: Жити, коли все проти тебе (або Іллєнко у моєму світі). "Наша головна мета — відроджувати українця в Україні”

 

Лікарі

Ревенко Людмила Василівна, член Асоціації гомеопатів України (Ревенко Л.В.) відома лікар-гомеопат.
Що таке гомеопатія?


Юрик Ольга Єфремівна - лікар-невропатолог.

https://www.facebook.com/JurykOEdoctor/
Дис... д-ра мед. наук: Неврологічні аспекти остеохондрозу хребта (патогенез, клініка та лікування): 14.01.15 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2000. - 355арк. - Бібліогр.: арк. 256-303.
Неврологічні прояви остеохондрозу : патогенез, клініка, лікування : монографія, К. Здоров'я, 2001
Інститут травматології та ортопедії АМН України, 01601, Київ, вул. Воровського, 27, тел. (044) 592-22-65

 

 

Інші професії.


Гайдемарі Стефанишин-Пайпер — перша українка, яка побувала у космосі. Нею пишається Міннесота, нею гордиться Галичина! Стаття в газеті "Українське слово"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz