Як писати хороші творчі роботи? Що є головним? Таке та інші подібні питання виникають при перегляді вимог до творчих та магістерських робіт.
Загальне
Індивідуальна творча робота є одним з підсумкових засобів контролю рівня засвоєння знань, навичок, вмінь компетенцій з предмету. Воно має демонструвати уміння використовувати методи, методики, технології, критичне мислення для виявлення, постановки, аналізу, розв’язання пріоритетних актуальних проблем відповідного напрямку. Індивідуальна творча робота подається в друкованому вигляді (здається в деканат), електронному вигляді (як документ Google – надається доступ викладачеві та документ MS Word - надсилається викладачеві електронною поштою). Готується також презентація (подається при захисті творчої роботи). Презентація повинна охоплювати основні положення роботи, на слайдах розміщуються у вигляді тез основні положення виступу (крупним шрифтом, не більше 400 знаків на слайді), графіки, діаграми, малюнки. Тривалість виступу-презентації не повинна перевищувати 5 хвилин. Виступ не повинен зводитись до читання тексту слайдів.
Про структуру роботи.
Як правило, робота має містити такі структурні одиниці.
Титульна
сторінка
Сторінка
з електронним змістом
Вступ
Основна
частина
Висновки
Список
літератури
Додатки
(при необхідності)
Вступ містить такі частини.
Сутність і стан досліджуваної проблеми (завдання) та її значущість, актуальність (з обґрунтуванням).
Критичний аналіз та порівняння відомих підходів до розв’язання проблеми (дослідження).
Мета роботи і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети.
Об’єкт дослідження – це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію й обране для вивчення.
Предмет дослідження (міститься в межах об’єкта).
Основна частина роботи складається з розділів (пунктів), підпунктів і містить:
огляд літератури за темою і вибір напрямів дослідження;
виклад загальної методики та основних методів дослідження (спостереження, порівняння, вимірювання тощо);
шляхи і способи (варіанти) розв'язання проблеми, ризики;
критерії результативності (оцінки) варіантів;
проведені теоретичні та/або експериментальні дослідження;
оптимальний варіант розв'язання проблеми;
порядок проведення моніторингу процесу впровадження оптимального варіанту.
Висновки містять відповіді на поставлені у роботі завдання, основні результати дослідження (проаналізовано…, досліджено…, встановлено…, розглянуто…, рекомендовано тощо). Список літератури – це три частини: нормативно-правова література, друковані видання, електронні ресурси.
Приклади мети роботи.
Метою творчої роботи є формування пропозицій щодо вдосконалення механізму державного управління …(галузь, установа, підприємство тощо) на основі … .
Приклади завдань дослідження
визначити особливості і фактори .. в умовах …; дослідити науково-теоретичні засади державного управління … ; визначити умови і напрями вдосконалення методів державного управління (чим)…; розробити і обґрунтувати організаційні механізми державного управління розвитком … (інфраструктури, ) (району,підприємств ) на засадах ….
Приклади об'єкту і предмету дослідження
Об'єкт дослідження державна політика у сфері управління … . Предметом дослідження є методи і прикладні аспекти вдосконалення механізму державного управління ….