Чт, 25.04.2024, 18:02
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта » Комп'ютерні технології

Основні напрямки вдосконалення інформаційного забезпечення судів
Формування і перетворення в життя політики інформатизації судів вимагає чіткого визначення цілей, задач, передумов і комплексу мір, що реалізують ці задачі в інформаційній сфері. Ця політика повинна відбивати інформаційні і технологічні потреби Верховного Суду України, Вищого господарського суду, Вищого адміністративного суду, місцевих судів.
У зв'язку зі змінами соціально-економічної стану в Україні, ростом злочинності, збільшенням і якісною зміною змісту судових справ, розширенням можливостей оскарження в суді неправомірних дій посадових осіб інформаційне навантаження на суди зростає з кожним роком. У цих умовах одним з основних шляхів підвищення ефективності роботи судів є впровадження нових інформаційних технологій і електронного документообігу.
Розрізнені роботи з інформатизації українських судів без формування цілісної системної ідеології і погоджених напрямків використання інформаційних технологій характеризуються великими витратами, необхідний комплексний підхід.
На нашу думку, настав час прийняти Концепцію інформатизації судів загальної юрисдикції в Україні.
Метою Концепції є підвищення ефективності діяльності судів, спрямованої на забезпечення реалізації конституційних прав громадян на судовий захист їхніх законних інтересів. Завданнями Концепції, які випливають з її мети, є : запровадження уніфікованих комп'ютерних технологій автоматизації процесів судочинства, впровадження електронного документообігу, підготовки достовірних даних судової статистики зі здійсненням багатоаспектної їхньої обробки і наочного відображення, а також забезпечення інформаційно-аналітичної діяльності судів, створення Єдиної судової інформаційної системи України (ЄСІСУ) та формування інфраструктури телекомунікаційного та інших видів забезпечення функціонування і розвитку системи для забезпечення планування й організації використання засобів зв'язку і передачі даних, створення організаційно-штатної структури, організації фінансового і ресурсного забезпечення функціонування і розвитку системи, підтримка програмно-технічних засобів в працездатному стані.
Втілення в життя Концепції потребує погодженості процесів створення і використання ЄСІСУ. Виникає необхідність формування нормативно-правової бази, що регулює процеси її експлуатації, удосконалювання існуючої організаційно-штатної структури.
Основним напрямком створення технологічної складової державної інформаційної політики щодо судів загальної юрисдикції є формування єдиного інформаційного простору на базі Державної автоматизованої системи та інфраструктури, обумовленої інформаційним простором органів державного влади, підприємств, відомств і організацій, що беруть участь у створенні, упровадженні, підтримці і розвитку системи в цілому на державному і регіональному рівнях.
При розробці проекту повинний бути вироблений реальний механізм, що дозволяє забезпечити максимальне збереження раніше вкладених інвестицій на інформатизацію судів загальної юрисдикції. Повинні бути знайдені оптимальні рішення щодо пайової участі державних органів, підприємницьких структур і органів місцевого самоврядування у фінансуванні робіт.
Необхідно максимально залучати кошти міжнародних фондів, організацій і проектів, як в об'єкти автоматизації на державному рівні, так і на рівні суб'єктів господарювання.
Категорія: Комп'ютерні технології | Додав: Тата (17.05.2010) | Автор: Карасова Н. E
Переглядів: 566 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz