Вт, 07.01.2025, 03:06
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта » Комп'ютерні технології

Комп'ютерні мережі та телекомунікаці
Комп'ютерні мережі та телекомунікації
Комп'ютерні мережі та телекомунікації: Конспект лекцій / П.С. Шпига; Київ. міжнар. ун-т. Каф. міжнар. інформації та інформатики. — К., 2005. — 127 с. — Бібліогр.: с. 112-114. — укp.

Анотація.

Викладено основні принципи побудови комп'ютерних мереж та телекомунікації, розглянуто їх базові топології, технічне та програмне забезпечення мережевих середовищ. Показано відмінності між каналами та лініями зв'язку, наведено еталонну модель взаємодії відкритих систем і методи оцінки надійності й ефективності телекомунікацій. Встановлено особливості корпоративних комп'ютерних мереж й охарактеризовано засоби інформаційної безпеки. Проаналізовано проблеми розширення мереж і питання законодавчого забезпечення їх функціонування. Наведено відомості про основні послуги всесвітньої глобальної інформаційної мережі Інтернет і стислий термінологічний словник.

Зміст
ПЕРЕДМОВА    3
ТЕМА 1. ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ    5
ТЕМА 2. ТЕХНІЧНЕ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕРЕЖ.    9
ТЕМА 3. ЛОКАЛЬНІ КОМП’ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ    26
ТЕМА 4. ТОПОЛОГІЇ ЛОКАЛЬНИХ МЕРЕЖ    35
ТЕМА 5. ЕТАЛОННА МОДЕЛЬ ВЗАЄМОДІЇ ВІДКРИТИХ СИСТЕМ    42
ТЕМА 6. ГЛОБАЛЬНІ КОМП’ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ    48
ТЕМА 7. КОРПОРАТИВНІ КОМП’ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ ТА СИСТЕМИ.    61
ТЕМА 8. ЯКІСТЬ ТА НАДІЙНІСТЬ СИСТЕМ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ    76
ТЕМА 9. СИСТЕМИ ЗВ’ЯЗКУ    86
ТЕМА 10. ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА    97
СПИСОК СКОРОЧЕНЬ    103
КОРОТКИЙ ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК    104
ЛІТЕРАТУРА    112
ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ    114
ДОДАТКИ    115
ЗМІСТ    127

Передмова

Аналіз загальних тенденцій розвитку інформаційних процесів свідчить про суттєве підвищення ролі інформації в усіх галузях суспільної діяльності. Однією з причин цього є зростання потужності комп’ютерної техніки, збільшення доступності ресурсів локальних і глобальних комп’ютерних мереж, інтенсивне впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в процеси управління.
Під впливом згадуваних процесів формується глобальне інформаційне середовище, у яке поступово переносяться найважливіші складові економічної, політичної, соціальної й культурної діяльності людини. Електронні комунікації набувають у сучасному світі все більшого значення. Сьогодні, в умовах щорічного багаторазового збільшення інформаційних потоків, уже майже неможливо уявити собі одержання, ефективне опрацювання, надійне збереження й поширення інформації без сучасної комп’ютерної техніки, засобів телекомунікації й зв’язку. З метою задоволення зростаючих потреб у цій галузі розширюються ринок та структура послуг телекомунікацій, інтенсивно розробляються та впроваджуються нові телекомунікаційні пристрої та продукти. У цьому напрямку активно працюють міжнародні корпорації, академічні установи, незалежні науково-дослідні центри.
Бурхливий розвиток телекомунікаційних технологій та їх широке використання спеціалістами усіх галузей призвели до введення у навчальний процес більшості технічних та гуманітарних факультетів нової навчальної дисципліни „Комп’ютерні мережі та телекомунікації” (КМТК). Останнім часом вийшов друком ряд підручників вітчизняних та зарубіжних авторів (Бройдо В.Л., Бурова С., Донського В.М., Зайченко Ю.П. Оліфера В.Г. та ін.), перекладено окремі зарубіжні вузькоспеціальні дослідження, присвячені технічним аспектам експлуатації та управління телекомунікаціями. Ці праці в основному орієнтовані на технічних спеціалістів і висвітлюють фізичні, технічні та програмні питання КМТК. Проблеми ефективного використання цих систем у бізнесі, політиці, виробництві в підручниках майже не висвітлюються.
Метою та завданням викладання курсу "Комп’ютерні мережі та телекомунікації” є ознайомлення студентів з історією виникнення локальних та глобальних КМ, методологією й актуальними проблемами передачі інформації, структурою та призначенням апаратного і програмного забезпечення комп’ютерних мереж.
Матеріал конспекту сприяє засвоєнню майбутніми фахівцями знань про принципи поширення сигналів у різних середовищах; сутності комутації каналів, повідомлень та пакетів, переваги й недоліки основних топологій локальних мереж. Посібник висвітлює функції та місце корпоративних комп’ютерних мереж у механізмі управління організацією, проблеми й завдання інформаційної безпеки. Виходячи з основних положень системного підходу, розглядаються поняття якості, надійності і ефективності телекомунікаційних систем, наводяться основні кількісні показники надійності й ефективності останніх.
При написанні конспекту лекцій використані напрацювання вітчизняних і зарубіжних учених, закони України, публікації з офіційних сайтів Мiкрософт.
Автор буде вдячний за зауваження та пропозиції щодо посібника

Категорія: Комп'ютерні технології | Додав: Piters (05.09.2009) | Автор: Петро Шпига W
Переглядів: 1123 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz