Пт, 10.01.2025, 13:59
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Наука » Аналітика

Економетрика

Коротко про економетрику

Існують різні варіанти визначення економетрики:
1) розширені, при яких до економетрики відносять все, що пов'язано з вимірюваннями в економіці;
2) вузько інструментально орієнтовані, при яких під економетрикою розуміють певний набір математико-статистичних засобів, що дозволяють верифікувати модельні співвідношення між досліджуваними економічними показниками.

Ось як пояснив сутність економетрики один із засновників цієї науки Р. Фріш в 1926 р .: «Економетрика - це не те ж саме, що економічна статистика. Вона не ідентична і тому, що ми називаємо економічною теорією, хоча значна частина цієї теорії носить кількісний характер. Економетрика не є синонімом додатків математики до економіки. Як показує досвід, кожна з трьох відправних точок - статистика, економічна теорія і математика - необхідні, але не достатні умови для розуміння кількісних співвідношень в сучасному економічному житті. Необхідна єдність всіх трьох складових. І це єдність утворює економетрику».

 

Економетрика, економетрія. Визначення чотирма мовами.

Економетрика - застосування математики, статистичних методів, а останнім часом, інформатики (елогії, computer science), до економічних даних і описується як галузь (науки) економіки, яка прагне надати емпіричний зміст економічним залежностям. 

Ökonometrie нім.
Die Ökonometrie ist ein Teilgebiet der Wirtschaftswissenschaften, das die ökonomische Theorie sowie mathematische Methoden und statistische Daten zusammenführt, um wirtschaftstheoretische Modelle empirisch zu überprüfen und ökonomische Phänomene quantitativ zu analysieren.

Econometrics англ.
Econometrics is the application of mathematics, statistical methods, and, more recently, computer science, to economic data and is described as the branch of economics that aims to give empirical content to economic relations.

Эконометрика рос.
Эконометрика — наука, изучающая количественные и качественные экономические взаимосвязи с помощью математических и статистических методов и моделей. 

 

Категорія: Аналітика | Додав: Piters (22.09.2014) | Автор: Петро Шпига.
Переглядів: 1207 | Теги: термінологія, економерика, Економіка, Економетрія, Наука, Econometrics | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz