Чт, 25.04.2024, 14:24
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту
Категорії розділу
Культура [56] Наука [33]
Наукові досягнення
Освіта [63]
Новини освіти
Туризм [16]
Цікаві місця, враження, рекомендації
Комп'ютер [37]
Все що стосується комп'ютерів
Різне [86]
Всяка всячина
Курйози [15]
Незвичайне
Україна [79]
Досягнення, цікавинки
Економіка [71]
Новини економіки України та закордону
Здоров’я [36]
Здоров’я, життя, лікування ...
Новини сайту [44]
Новини сайту "Зерна"
Зарубіжні новини [31]
Політика [136] Київ [15]
Київські новини
Спорт [32] Земля, екологія. [9]
Держава [0]

Головна » 2011 » Квітень » 8 » Вчені пропонують для вирішення проблем клімату відбілювати хмари
22:11
Вчені пропонують для вирішення проблем клімату відбілювати хмари
Додання хмарам білизни за допомогою розпилювання в них морської води - один із способів технічного вирішення проблеми кліматичних змін. Однак це може лише погіршити ситуацію, попереджають дослідники.

На думку деяких експертів, біліші хмари дійсно краще відбивають сонячну енергію. Однак у ході дослідження, результати якого представлені на зборах Європейського союзу наук про землю, з'ясувалося, що використання водяних крапель не того розміру може призвести не до охолодження, а до ще більшого розігрівання атмосфери.

Цей метод ще в 1990-і роки запропонував Джон Латем, що працює сьогодні в Університетській корпорації атмосферних досліджень в американському місті Боулдер.

Після цього теорію підхопили і розвинули інші дослідники, в тому числі Стівен Солтер з університету Единбурга, і сьогодні це один з декількох геоінженерних методів, покликаних або спробувати знизити інтенсивність сонячної радіації, яка досягає Землі, або абсорбувати атмосферну вуглекислоту.

Один з варіантів передбачає використання спеціальних суден, що приводяться в рух енергією вітру і працюють у таких районах океану, де зазвичай спостерігається дуже мала кількість шарувато-купчастих хмар.

Такі судна постійно стріляли б у небо тонкими струменями морської води, і найдрібніші кристали морської солі грали б роль ядер, навколо яких конденсується водяна пара. У результаті або товщали вже наявні хмари, або з нуля з'являлися нові. На практиці цей метод поки не випробовувався, хоча його прихильники вважають, що це давно час зробити.

За словами Карі Альтерск’яєр з університету Осло, не все в цій теорії так райдужно. У ході свого дослідження вона підтвердила раніше висловлені припущення про те, що кращі місця для побілки хмар - це регіони на захід від Північної та Південної Америк і на захід від Африки.

Однак головний висновок полягає в тому, що для успіху експерименту знадобиться в 70 разів більше морської солі, ніж припускали розробники цієї методики. І якщо виявиться, що краплі будуть занадто малими або занадто великими, то хмарний покрив буде не нарощуватися, а зникати. Таким чином, в результаті ефект буде прямо протилежним поставленій меті.

В епоху, коли багато кліматологів розчаровані низькими темпами скорочення викидів парникових газів, відбілювання хмар іноді вважається прикладом технології, яка може призвести до реального результату.
За матерiалами:
Бі-бі-сі
http://ua.korrespondent.net/tech/1205196-vcheni-proponuyut-dlya-virishennya-problem-klimatu-vidbilyuvati-hmari

Категорія: Наука | Переглядів: 401 | Додав: K_Artyr | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Leonidovna  
Сподіваюсь, що результат буде "ефектвний"!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz