Приїжджайте в Закарпаття, приїжджайте люди добрі! "Край, мій рідний край" - ці слова знаменитої пісні стали рефреном перебування екскурсійної групи працівників Національної академії на Закарпатті. Безпосереднє знайомство почалося із споглядання гармонійних форм залізничного вокзалу міста Ужгород. Вранішнє місто гостинно прийняло дещо втомлених дорогою туристів, які вже через вікно автобуса могли роздивлятись визначні місця. Розміщення в готелі "Закарпаття", сніданок, милування гірськими краєвидами під час переїзду до Мукачева - так розпочався перший екскурсійний день. Тут на всіх чекав замок Паланок з його повною і трагічних, і героїчних подій історією. І ступаючи його перекидними містками чи сходами, мимоволі вслухаєшся у відлуння століть. Бо на кожному сантиметрі його стін, переходів та мощених каменем доріжок запеклася невидима сьогодні для ока людська кров. Досить тільки згадати імена тих, хто "зламав зуби" об цю фортецю - хана Кутєшка, що 1089 року 50 днів тримав дерев'яну фортецю в облозі, чи хана Батия, чия шістдесятитисячна орда також побувала під стінами замку в 1241 році.
Закарпатські замки збудовані у різні епохи різними правителями, різними народами. Розкинуті у часі, але об’єднані спільною географією й призначенням — бути твердинями, здатними стояти на захисті життя, майна та інтересів свого володаря і його підданих, охороняти гористі володіння від вторгнення ворогів із заходу чи сходу, розділених Карпатським гірським хребтом.[1]
Сьогодні на території Закарпаття нараховується 1 замок-палац та 12 замків (збудовані у період Х—ХVІ ст).
Одним з призначенням багатьох замків була охорона знаменитого Соляного шляху, а також королівські (Ужгородський та Замок Паланок), лицарські замки (Квасівський та Бронецький замки).
Погоджуюсь з усіма коментарями. Закарпатття причаровує своїми краєвидами, однак не кожна людина має можливість там відпочивати. Окрім цього, я знаю й про Закарпатський державний університет, який поєднує у собі традиції не тільки навчально-виховного процесу, але й набутки наших поколінь, на яких будується наша історія.
Музей "Паланок", одном из немногих, что уцелели до наших дней. Замок является ценной достопримечательностью истории и военной архитектуры ХІV-ХVII ст. На протяжении веков он служил для охраны торговых и военно-стратегических путей. За всю свою историю принадлежал многим правителям. Замок выдержал достаточно много осад.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]