Пт, 10.01.2025, 02:06
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Наука » Аналітика

Проблема в аналітичних дослідженнях

Проблеми, управління, прийняття рішень.


Управлінські рішення спрямовуються на розвязання проблемних ситуацій. Під проблемною ситуацією розуміється розбіжність між фактичним і бажаним станами системи, яку можна усунути різними шляхами.

Проблема

Проблема (рос. проблема, англ. problem, нім. Problem n) — складне теоретичне або практичне питання, що потребує розв’язання, вивчення, дослідження.
Або: ситуація, яка має наявний і бажаний стани. Кожен з цих станів містить набір об'єктів, властивостей та зв'язків, об'єднаних у процес. Проблеми поділяють на кількісні, якісні, слабо-структуровані та мішані.
Проблемна (предметна) сфера (problem environment) — усі сутності, що є об'єктом інтересу, які були, є або можуть бути.
 
ПРОБЛЕМА (від грец. problema - завдання, перешкода, складність) - складне питання або комплекс споріднених питань, які по-требувають вирішення і мають важливе практичне або теоретичне значення, але цьому перешкоджає відсутність загальноприйнятих методів.
У науці П. - суперечлива ситуація, яка виступає у вигляді протилежних позицій у поясненнях явищ, об'єктів, процесів, що потребує адекватної теорії для її розв'язання.
П. в державному управлінні - невідповідність реального і бажаного стану керованого об'єкта, яка спонукає суб'єкт управління до рішучих дій, спрямованих на її усунення. Наприклад, до П., на розв'язання яких спрямована адміністративна реформа в Україні, належать:
  • низька ефективність організації виконавчої влади як на центральному, так і на місцевому рівні управління;
  • формування сучасної системи місцевого самоврядування;
  • труднощі запровадження нової ідеології функціонування виконавчої влади і місцевого самоврядування як діяльності щодо забезпечення реалізації прав і свобод громадян, надання державних та громадських послуг;
  • організація на нових засадах державної служби в органах місцевого самоврядування;
  • створення сучасної системи підготовки та перепідготовки управлінських кадрів.
© Тимоха Д.А. Енциклопедичний словник з державного управління (2010)
 
ПРОБЛЕМА В ДЕРЖАВНОМУ УПРАВЛІННІ  (англ. problem in the Public Administration; грец. problema - перешкода, завдання, утруднення) - невідповідність наявного стану соціального об'єкта бажаному, а саме: вимогам законодавства, акту вищестоящого органу, суспільним очікуванням.
Соціальна проблема як вид П.д.у. - це незадоволені або задоволені неповною мірою соціальні потреби та інтереси населення. Зазвичай характеризується браком ресурсів та повноважень органу влади для її вирішення.
П.д.у. слід відрізняти від проблемної ситуації, що сприймається політиками та громадськістю як певна сукупність турбот, хвилювань, ознак стресу та дискомфорту. Але проблемні ситуації не стають проблемами (національними, регіональними, місцевими), якщо вони ніким не артикульовані і не визначені такими органами влади.
Багато П.д.у. є мультипричинними.
В. Дан пропонує розрізняти три категорії проблем: добре, помірно та погано структуровані. Залежно від цього органами влади використовують відповідні підходи щодо розв'язання цих проблем шляхом прийняття державно-управлінських рішень з використанням аналітичних та експертних методів.
© ІжаМ.М. Енциклопедичний словник з державного управління (2010) 
 
Категорія: Аналітика | Додав: Piters (24.11.2012) | Автор: Петро Шпига
Переглядів: 1584 | Теги: аналітика, термін, Проблема, прийняття рішень, державне управління | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz