Вт, 19.03.2024, 11:20
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту
Категорії розділу
Культура [56]Наука [33]
Наукові досягнення
Освіта [63]
Новини освіти
Туризм [16]
Цікаві місця, враження, рекомендації
Комп'ютер [37]
Все що стосується комп'ютерів
Різне [86]
Всяка всячина
Курйози [15]
Незвичайне
Україна [79]
Досягнення, цікавинки
Економіка [71]
Новини економіки України та закордону
Здоров’я [36]
Здоров’я, життя, лікування ...
Новини сайту [44]
Новини сайту "Зерна"
Зарубіжні новини [31]
Політика [136]Київ [15]
Київські новини
Спорт [32]Земля, екологія. [9]
Держава [0]

nauka

Наука

 
Висловлювання про науку
Наука необхідна нації. Країна, яка її не розвиває, неминуче перетворюється на колонію.
Жоліо-Кюрі,Фредерік (Joliot-Curie, Frederic), лауреат Нобелівської премії з хімії (1935 рік).

Наука пояснює світ, а дійти з ним згоди може допомогти лише мистецтво. Станіслав Лем. Кіберіада.
 
According to U.S. House Speaker Nancy Pelosi, there are four words to describe the economic recovery package that Congress will consider this spring: "science, science, science and science.” Originally Posted: 14 Jan 2009
У Сполучених Штатів сьогодні чотири пріоритети економічного відродження: наука, наука, наука і наука.
Ненсі Пелосі, спікер палати представників Конгресу США, 14 січня 2010 р.



Визначення
Наука - специфічна сфера духовної культури людей, функцією якої є розробка та теоретична систематизація об’єктивних знань про буття. Це система понять про явища і закони матеріального світу та духовної діяльності людей, що дозволяє передбачати і перетворювати доступну дійсність. Змістом і результатом науки є цілеспрямовано зібрані факти, розроблені гіпотези і теорії з відповідними законами, прийоми та методи дослідження. Поняття науки включає процес вироблення наукових знань.
Наука - особливий вид людської пізнавальної діяльності, спрямований на вироблення об'єктивних, системно організованих і обгрунтованих знань про навколишній світ. Основою цієї діяльності є збір фактів, їх систематизація, порівняння, критичний аналіз і на цій базі синтез нових знань, які не тільки описують природні або суспільні явища, але й дозволяють встановити причинно-наслідкові зв'язки, і як наслідок - передбачати, прогнозувати.
Про важливість науки.
... співтовариство вчених у будь-якій країні виконує вкрай важливу місію — бути експертами з найскладніших для життєдіяльності питань, до яких, зокрема, входять оцінка перспективності і безпеки тих чи інших дороговартісних проектів, передбачення наслідків великих будов, осмислення тенденцій людського розвитку, нарешті, коли виникає потреба, — передбачення можливих (і неможливих) подій. Якщо ж цього немає, країна стає «другосортною», що означає отримання науково-технологічної інформації від інших — розвинених — країн і, як наслідок, не тільки економічну, а політичну і військову залежність. І ми знаємо, як деякі сильні країни обмежують свій експорт, що стосується високотехнологічних та оборонних товарів. Розуміючи таку небезпеку, багато держав, які раніше не мали значного науково-дослідницького потенціалу, почали його прискорено розгортати. Згадаймо хоча б Японію, Республіку Корею, Фінляндію, Австрію, а в останнє десятиліття — Бразилію, Індію і Китай. Їх керівництво, швидше за все, глибоко перейнялося розумінням, що питання науки — першочергові, а жорсткі пріоритети в ній — шкідливі, оскільки те, що здається далеким від практики і сьогоденних потреб, може швидко перетворитися на найнагальнішу для безпеки країни справу.
Вадим ЛОКТЄВ (академік НАН України) Дзеркало тижня

Чим більше у нас професорів та дисертацій, тим менше у нас науки - говорить Сергій Дацюк у "Газета.ua".

 

Scopus - найбільша в світі база даних рефератів і цитування

 Про науковців і науку (світову та України зокрема) можна дізнатися із Scopus — реферативної бази даних і наукометричної платформи, що була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. Станом на 2011 р. Scopus містить понад 42 млн реферативних записів. У тому числі, в базі даних проіндексовано 17 тис. назв наукових журналів, 3,7 млн. праць конференцій. Видання індексуються у Scopus з різним хронологічним охопленням, найповажніші наукові часописи представлені архівами, починаючи з першого випуску першого тому. Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів, політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах. Галузеве покриття розподіляється наступним чином:
Фізичні науки — 31%;
Медичні науки — 29%;
Соціогуманітарні науки — 22%;
Науки про життя — 18%.
За географічним охопленням Scopus також є універсальною базою даних, серед проіндексованих назв 47% видаються у Західній Європі, 33% — у Північній Америці, 9% — видання Азійсько-Тихоокеанського регіону, 5% назв східноєвропейських видавців (в тому числі, близько 300 російських, 39 білоруських та 37 українських назв журналів) та по 2% видань з Австралії та Океанії, Африки та Південної Америки.
Наукометричний апарат Scopus забезпечує отримання показників цитованості наукових робіт у виданнях, опублікованих після 1996 р. Тобто у Scopus підраховується кількість посилань на всі проіндексовані ресурси, але лише у ресурсах, опублікованих після 1996 р.


 
Наука та освіта
Наука та освіта дві грані процесу розвитку суспільства. Перейти до сторінки освіта.
 
Викладачі вузів можуть готувати висококласних фахівців лише у тому разі, якщо самі залучені до таких досліджень. Тому все взаємопов’язане: наука підтримує на належному рівні освіту, а остання, своєю чергою, дозволяє розвиватися науці.
Вадим ЛОКТЄВ (академік НАН України) Дзеркало тижня
Як організувати наукову роботу студентів. "Наша перспектива".

"Як призначають пенсію науковцям" стаття на п'ятій сторінці №21 Пенсійного кур'єру

Наукові ресурси України в Інтернет
ГО «Український Науковий Клуб»

Національна академія наук 

Національна академія наук України. Головний портал.
 
Корупційні сутінки НАНУ. Науковий істеблішмент України готується до виборів до лав найвідомішої та найповажнішої наукової установи — Національної академії наук України (НАНУ). Вибори дадуть світу 24 новообраних дійсних членів академії та 50 її членів-кореспондентів, котрі приєднаються до майже півтисячної когорти обраних раніше титулованих науковців. Попри нібито демократичність статуту НАНУ, останні дві категорії (так звані наукові працівники та наукова громадськість) реально усунуто від висування та виборів нових членів НАНУ, а також управління її справами. Ці функції покладено лише на персональних членів академії. у більшості випадків ефективність такої діяльності є вкрай низькою (див. «Україна на мапі наукового світу», DT.UA, №18, 2011 р.), а частка членів НАНУ в рейтингу Топ-100 науковців України, який регулярно оприлюднює Національна бібліотека ім. В.Вернадського на своєму веб-сайті, становить лише близько чверті. Система відбору в члени НАНУ нині фактично не працює, а справді успішні вчені можуть стати членами-кореспондентами чи академіками виключно за збігом сприятливих обставин під час кланових виборчих гендлів.
Автор:  Вячеслав Хаврусь
Адреса джерела:  http://dt.ua/SCIENCE/koruptsiyni_sutinki_nanu-100074.html
Джерело:  Дзеркало тижня
 
 
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz