Сб, 20.04.2024, 11:00
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Держава » Державне управління

Банківська криза: принципи та загрози. Як можна подолати негативні тенденції у банківській сфері?
Українська банківська криза це насамперед негативні наслідки світової фінансової кризи.
Через обмеженість зовнішніх ресурсів за наслідками світової валютно-фінансової кризи дуже змінилися параметри кредитування в Україні (як внутрішнього, так і зовнішнього) шляхом зниження його обсягів і різкого підвищення вартості.
У свою чергу зниження можливостей для залучення дешевого і довгого ресурсу для кредитування економіки не могло не позначитися в темпах її розвитку.
Крім того, згортання кредитування банківської системи було викликано діями минулого Уряду та Національного банку України навесні 2008 року, коли було розгорнуто боротьбу з інфляцією створенням монетарного голоду.
Така практика була піддана критиці з боку багатьох експертів, як застерігали Уряд і Національний банк про її наслідки - позбавлення підприємств доступу до кредитів та відповідно підрив економічного зростання.
Ревальвація гривні 2008 року посилила виснаження цілих галузей економіки і таким чином всі ці фактори створили несприятливі умови для підприємництва.
На цьому тлі перші ознаки кризи почалися у вересні того року з недовіри до банківського сектору і національної валюти.
Ситуація, що склалася з Промінвестбанком, недовіра банків один до одного, непрофесійні кроки Національного банку у сфері валютно-курсової політики – все це викликало колосальну недовіру людей до банківської системи.
Банківська система з кожним днем втрачала ліквідність.
Наразі банківська система має тенденцію до поступового відновлення стабільної роботи, про що свідчить і рівень її ліквідності, яка сягає 30,0 млрд гривень, значне зменшення неплатежів, а також поступове збільшення коштів громадян на рахунках в банках, що свідчить про відновлення довіри до банків.
Не зважаючи на достатність ліквідності банківська система починає втрачати роль головного рушія інвестицій у країні. У зв'язку з цим виникає необхідність запровадження дієвих інструментів відновлення цієї ролі і такі інструменти повинні бути запроваджені спільними зусиллями Уряду та центрального банку, всі їх дії повинні бути узгодженими та економічно зваженими, що не тільки стабілізує ситуацію в банківській сфері, а і забезпечить відновлення економіки.
Категорія: Державне управління | Додав: July (17.05.2010)
Переглядів: 753 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz