Пт, 29.03.2024, 00:38
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту
Категорії розділу

Каталог статей

Головна » Статті » Здоров’я » Новини здоров’я

Ранок вечора мудріший, або Як мозок позбавляється від неприємних емоцій
Щоб справитися з денними негативними емоціями, мозок під час швидкого сну знижує рівень стресового нейромедіатора норадреналіну, це дозволяє тверезо поставитися до того, що трапилося і сформувати адекватну відповідь на ситуацію.

Швидкий сон допомагає нам позбавитися від неприємних емоцій, стверджують вчені з Каліфорнійського університету в Берклі (США). Під час сну в мозку відбуваються нейрохімічні зміни – наприклад, знижується вміст речовин, пов’язаних зі стресом. Емоції стихають, і ми починаємо спокійно ставитися до того, що не так давно викликало у нас бурхливу реакцію.

На сон людина витрачає третину свого життя. 20% часу сну віддано так званої REM-фазі, або швидкому сну. Порушення сну пов’язані з цілою низкою психоневрологічних розладів, від депресії до посттравматичного синдрому. Вважається, що однією з функцій швидкого сну є впорядкування та консолідація пам’яті, відбір і вбудовування денних вражень у життєвий досвід, інтеграція їх у структуру особистості. Саме тут і криється ключ до нашої емоційної реакції на ту чи іншу подію.

В експерименті, який поставили дослідники з Берклі, брало участь 35 молодих людей, яким продемонстрували 150 зображень, розрахованих на той чи інший емоційний відгук. Всі випробовувані подивилися на картинки двічі, але половина з них – через 12 годин неспання, а інша половина – після 12-годинного сну.

Як стверджують дослідники, ті, хто виспався виявляли значно більш стриману реакцію на знайомі зображення. ФМРТ-сканування показало, що у них помітно пригнічена активність мигдалеподібного тіла, відповідального за безпосередній емоційний відповідь, і емоції починають більшою мірою залежатиме від «раціональної» префронтальної кори. За даними електроенцефалографії, під час швидкої фази сну у піддослідних знижувалися деякі види електричної активності мозку, які супроводжують стресові реакції.

За словами вчених, під час швидкого сну в мозку знижується рівень нейромедіатора норадреналіну (норадреналіну), який як раз бере участь у передачі стресових сигналів. Це зниження дозволяє спокійно обробити отриману за день інформацію, а тому після сну наші емоції з приводу якихось неприємностей пом’якшуються. І ми в змозі тверезо оцінити обставини і знайти вихід з положення.

У разі ж, наприклад, посттравматичного синдрому у людини порушується управління мозкової нейрохімії, через що навіть якісь сторонні сигнали змушують її знову і знову переживати старий стрес. Це пояснює, зокрема, чому медикаменти, якими лікують ПТС, роблять благотворний вплив і на сон: порушення сну і безпосередня симптоматика посттравматичного синдрому мають загальні нейрохімічні причини.

Підготовлено за матеріалами Каліфорнійського університету в Берклі.

Джерело: http://ifacts.com.ua/people/ranok-vechora-mudrishyj-abo-yak-mozok-pozbavlyajetsya-vid-nepryjemnyh-emotsij-1872
Категорія: Новини здоров’я | Додав: Chudopasova (20.02.2012) | Автор: Ірина E
Переглядів: 520 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz