Чт, 25.04.2024, 14:23
Вітаю Вас Гость | RSS

Зерна: наука, освіта, культура

Меню сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Освіта » Вища освіта

Шлях аспіранта. Як його пройти?
Дивитися потрібно на те:
-де ви хочете застосовувати отриману ступінь;
-чим ви займалися до (тематика вашого диплома-можливо вже є певні ідеї як поглибити її) рухатися в тому ж напрямку звичайно простіше;
-чи буде ця тема затребувана до часу захисту та актуальна (можливо саме по ній зараз проводяться наукові відкриття, і все може для Вас закінчитися ще не розпочавшись).
Виходячи з вищезгаданого і потрібно підбирати напрям і тему!
Далі зрозуміти, що окрім вибору керівника необхідно ще зв'язуватися по можливості з колегами в даній відросли, що б не займатися паралельно одним і тим же. Також потрібно перебувати в руслі сучасних напрацювань-стежити за ними найпростіше в науковій періодиці.
До теми дисертації обов'язково додається обгрунтовуюча записка з описом проблематики і цілей даної роботи.
Початок дисертації - найбільш складний період в роботі аспіранта. Аспіранту важко почати роботу, написати перші сторінки дисертації. Але проходить тиждень і дисертація пишеться. З'являється перший досвід написання дисертації. Консультація з науковим керівником додає впевненості і процес пішов. Головне не зупинятися на досягнутому-і постійно рухатися вперед!
Потім необхідно! Зміни до пошуку необхідних джерел літератури, готових напрацювань в даній тематиці. І підібрати і обробити згідно нашої теми. Якщо виникають труднощі з вибором теми або ж підбором літератури - можете звернутися до фахівців http://aspirantura.kiev.ua/. Починати варто з вже захищених дисертацій.

Корисні сайти:
Бібліотека Вернадського http://www.nbuv.gov.ua/Сайт

Російськая державна бібліотека http://www.rsl.ru/

Каталог електронних бібліотек МГУ http://www.msu.ru/libraries/

Важливо скласти план роботи над дисертацією, згідно з яким потрібно виступати з тезами і публікувати статті їх назвами і термінами публікації, а також виконанням розділу дисертації у визначені строки та окремо план з проведення досліджень (експериментів) за нею ж. Плану варто дотримуватися, а не покладатися на випадок-ні хто, крім Вас, не займеться цим!
Написання статей, які публікуються в наукових журналах - невід'ємна частина Вашої діяльності. Ось тут можна ознайомитися із специфікою написання статей http://aspirantura.org.ua/page/publikatsiya-rozmishennya-statti-v-jurnali-sut-protsesu_51.php. Для написання статей вибираються частково основні питання дисертаційної роботи, на які потім можна буде послатися при захисті і використовувати в самої дисертації. Після написання статті необхідно ознайомитися з вимогами безпосередньо наукового журналу в який вона подається і оформити згідно них. Проконтролювавши отримання ними, чекати відповіді рецензента на цю статтю. І при можливості уточнювати, що потрібно доопрацювати, якщо щось не так. Нарешті отримавши позитивну рецензію отримати підтвердження розміщення статті. Все це можна зробити набагато простіше замовивши на http://aspirantura.kiev.ua/, nauka@aspirantura.kiev.ua, - так ви зможете не переживати і отримати готовий результат.
Так само паралельно пишуться актуальні питання з роботи, оформляються тезами і розміщуються на конференціях, буває з виступами, паралельно з читанням доповідей, які мають містити стисло освітленим необхідне питання.
За період написання Вам буде необхідно залежно від вимог конкретного вузу і наукового керівника опублікувати від 5-ти статей і 3-х тез для кандидатської дисертації.
Ось вже пройдені здається всі кола, але залишається захист. Спочатку проходить передзахист, потім подача роботи, оформленої згідно вимог ВАК, на перевірку, а тільки потім сам захист. Тут потрібно вже бути впевненим, що робота не копія, списана з першоджерел, а дійсно авторська дисертація, - інакше зусилля витрачені безглуздо. Пропоную пройти перевірку системою «Антиплагіат» України, що б не трапився такий курйоз рекомендую подивитися відео на https://vk.com/disert_ua. До передзахисті можна додавати наукові статті, тези, результати експериментів. На ній присутні мінімум два опонента, які задають питання згідно тематики освітленої в роботі.
Крім наукових напрацювань необхідно подати автореферат кандидатської. У ньому ви вже описуєте саму дисертацію, її цілі, досягнення, методи ..
Вчена рада який подає на розгляд становить відгук, і направляє опонентам, і отримавши від них відповіді, а також отримавши від компетентної в даній галузі організації приймає до захисту. Захист проходить по доповіді, який в цілому висвітлює суть дисертації та її результати (наробітку), досягнення. Щорічно в Україні захищається більше 9 тис.. дисертацій http://ru.osvita.ua/vnz/news/35909/.
І ось після цього отримання ступеня!
Хочеться звернути увагу на те, що обов'язково аспірант повинен скласти для себе календарний план виконання дисертації (дисертаційної роботи). Без календарного плану дисертація може бути закінчена не вчасно. Не слід відкладати написання дисертації на потім, в більшості випадків це призводить до відрахування з аспірантури.

З найкращими побажаннями Костенко Альона http://aspirantura.kiev.ua/, nauka@aspirantura.kiev.ua, https://vk.com/disert_ua
Категорія: Вища освіта | Додав: alyona078 (03.07.2013) | Автор: Костенко Альона E W
Переглядів: 719 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0

Усі права захищені. Copyright Сайт "Зерна" © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz